صفحه اصلی پرسش و پاسخ تماس با ما ثبت نام

كارونا ريكي

کارونا یک لغت سانسکریت است و در هندوئیسم و بودائیسم و ذن استفاده می شود. این لغت به معنای هر اقدامی که برای کاهش درد و رنج دیگران انجام شود ترجمه می شود و به صورت "اقدام دلسوزانه" نیز ترجمه می شود. از زمانی که افراد٬ روشنگری را تجربه می کنند گزارش می کنند که همه موجودات به طور واحد شناخته می شوند. بنابراین طبیعی است که اقدام دلسوزانه یا کارونا را برای همه بدون تمایز گسترش دهیم زیرا همه ما یکی هستیم. از آنجا که ما به دیگران کمک می کنیم و به آنهادر فرایند درمانشان کمک می کنیم همه موجودات بهره مند می شوند. به دلیل یکی بودن همه موجودات باور بر این است که کارونا مختص به دیگران و خارج از حیطه عشق نمی باشد بلکه این به دلیل منطقی بودن آن است. همانطور که شما می خواهید زخم خود را التیام دهید همچنین می خواهید زخم دیگران هم التیام یابد. همچنین در ادبیات بورائی گفته می شود که کارونا باید با Parjna  یا خردمندی ترکیب شود تا تاثیر صحیح داشته باشد. کارونا کیفیت تحریک کننده همه موجودات روشنگری شده است که برای پایان دادن به درد و رنج بر روی کره زمین کار می کنند. آنها به طور مستمر مقدار نامحدودی انرژی درمانی و راهنمایی برای ما می فرستند همه همه پذیرای آن نیستند. همانطور که شما کارونا را خودتان توسعه می دهید نه تنها به دیگران کمک می کنید بلکه آمادگی پذیرش بیشتری برای کارونایی که توسط همه موجودات روشنگری شده فرستاده می شود پیدا می کنید. بدین ترتیب درمان شما تسریع می شود.
کارونا ریکی٬ شما را به کار نزدیک تر با همه موجودات روشنگری شده فرا می خواند. این دعوت هم دربرگیرنده آنهایی است که حضور فیزیکی دارند و هم آنهایی که حضور معنوی و روحانی دارند.


سرچشمه سیستم کارونا ريکی

سیستم کارونا ریکی توسط ویلیام لی رند و درمانگران دیگر در مرکز بین المللی آموزش ریکی توسعه یافت. در اینجا ویلیام درباره چگونگی پیدایش ریکی توضیح می دهد:" من آموزش اوسوئی ریکی را در سال 1981(1360) و 1982(1361) در زمانی که در هاوایی زندگی می کردم فرا گرفتم. من در سال 1989(1368) پس از نقل مکان به میشیگان در اوسوئی ریکی به درجه استادی رسیدم. پس از استاد شدن٬ من تصمیم گرفتم که با دیگر استادان ریکی به مطالعه بپردازم تا فهم خود را  از ریکی تعمیق بخشم. من همچنین به یادگیری اوسوئی تا حد استادی از سه استاد دیگر اوسوئی ادامه دادم. زمانی که من برای تدریس و تمرین ریکی به نقاط مختلف کشور و کشورهای دیگر سفر می کردم٬ این سفرها را فرصت مناسبی برای تبادل روش های درمانی٬ اطلاعات٬ سازگاریها و تکنیکها با استادان و شاغلان دیگر ریکی یافتم. من معتقدم که درمان٬ یک دانش بی پایان است و اگر ما همیشه منافع برتر را جستجو می کنیم می توانیم آن را در قدرت برتر بیابیم. با استفاده از پروسه بررسی شده به همراه بسیاری از استادان ریکی٬ من فهم عمیق تری را از چگونگی عملکرد فرایندهای وفق دهی٬ نمادها و انرژی های درمانی٬ توسعه دادم.


من در ابتدا قصد نداشتم که یک سیستم جدید ریکی ایجاد کنم اما زمانی که در سال 1989(1368) شروع کردم٬ بعضی از نمادها و تکنیک های غیر مرتبط با اوسوئی ریکی را دریافت کردم که ادعا می شد سودبخش هستند.


من این نماها را همراه با فرایندهای وفق دهی که مربوط به آنها به حساب می آمدند٬ مرتب کردم و شروع به آزمایش بعضی از آنها کردم. پس از چند سال من یک مجموعه کامل داشتم و بسیاری از شاگردان من شوع به پرسش ار من درباره این نمادهای اضافی کردند و می خواستند بدانند آیا باید از آنها استفاده کنند.
در زمستان سال 1993(1372) من تعدادی از بهترین شاگردانم را که بسیاری از آنها از نظر روحی حساس بودند گرد هم جمع کردم تا نمادهای اضافی را آزمایش کنیم و بفهمیم که کدتمیک از آنها از همه مفیدترند. ما راهنمایی خواستیم و با استفاده از این پروسه٬ مجموعه ای از نمادهایی که به نظر می رسید بهترین انرژی را داشته باشند به دست آوردیم. نمادهایی که ما انتخاب کردیم توسط تعداد زیادی از استادان ریکی کانال بندی شده بودند مانند: مارکی میلر٬ لیکی ری مارین٬ پت کورتن٬ کاترین میلز بلامونت و مارلا آبراهام. ما همچنین یک فرایند وفق دهی را مورد آزمایش قرار دادیم که با این نمادها ترکیب کنیم. بعدا به توسعه بیشتر این پروسه وفق دهی سوق داده شدم و این سرانجام به یک سیستم جدید ریکی تکامل یافت. در سراسر این فرایند٬ من برای دریافت کمک از جانب قدرت برتر دعا می کردم  و طلب می کردم که به یک انرژی درمانگر متصل شوم که منفعت بیشتری داشته باشد. در سال 1995(1374) من به این سمت سوق داده شدم که به طور واضح تر این سیستم را تعریف کنم و آن را کارونا ریکی بنامم که می توانم به صورت ریکی دلسوزی و ترحم تعریف شود. با آنکه بعضی از نمادهای موجود در کاروناریکی مشابه نمادهای به کار رفته توسط مکاتب و سیستم های دیگر هستند به این دلیل که وفق دهی ها و نیز قصد و نیت متفاوت است انرژی هایی که به کاروناریکی متصل می شوند برای این سیستم٬ منحصر به فرد و بی نظیر هستند.

محتوای سایتتشکر و قدردانی | دريافت مدتيشن ديهيم | گالری تصاویر | لینک های مرتبط
کلیه حقوق برای سایت ریکی اوسویی محفوظ می باشد طراحی و پشتیبانی توسط پارس پژوهان